Create an Account
2019-09-08
Posted by

Askere gideceklere şimdiden hayırlı teskereler dileriz.

Askerlik kağıtlarınız geldiğinde bunu en yakın askerlik şubesine götürüp sülüs dediğimiz kağıdı almamız gerekiyor.

Askerlik için temel ihtiyaçlar bulunuyor orada kullanılacak eşyalar buradaki asker malzeme setleri sayfasına mutlaka bakmanızı öneriyoruz.

Kağıtlarınız geldiğinde en yapılmaması gereken şey son güne bırakmak diyebiliriz son güne bıraktığınız askerlik şubeleri mahşer yeri gibi oluyor saatlerce hatta yetişmeyip ertesi güne kalanlar olabiliyor siz önceden gidip işinizi garantiye almalısınız.

Askerlik şubesine gittiniz oradaki rütbeli yada sivil personel ön soruları oluyor işte hastalığın var mı ws gibi sonrasında size bir tane zarf veriyor bu zarfın üstünde katılacağınız birlik sevk tarihi ve son sevk tarihi oluyor son sevk tarihi birliğe katılacağınız tarihtir.

Bazı arkadaşlar sevk tarihinde gidip teslim oluyor gereksiz yere bekliyorlar o yüzden son sevk tarihini dikkate alın lütfen

Personel size gideceğiniz yere göre yol parası veriyor eskiden tren parasıydı şimdi sanırım değişmiş.

Gideceğiniz yer doğu ise size toplanma alanına gitmeniz istenir size önerim gitmemenizdir. Bunun sebebi oraya gittiniz de çok sıkıntı yaşarsınız.

Ama gidilecek yer çok kritik bir yer ise evet gitmenizi kesinlikle önerrim

Şimdi bundan sonraki işlemler askerlik yaptığınız şehre gittiniz kesinlikle saç tıraşını ve sakal tıraşını olun zira askeriye de yaptırırsanız o kaos ortamında nasıl olur hiç düşünmek bile istemiyorum

Teslim gününün hafta sonu ise bazı arkadaşlar hafta sonu diye teslim olmayıp ilk iş günü pazartesi olmak isterler çoğunlukla sorun olmaz ama bazı bölük komutanları kıl olabilir ve gelmediğiniz gün için askerliğinizi uzatabilir veya ceza verebilir gittiğim zamanda bu durum çok oldu bu yüzden siz gününde mesai saatleri içinde teslim olun !

Teslim olduktan bir gün sonra yani ilk mesai saatinde sağlık durumunuzu öğrenmek için muayene olursunuz bir tane sol bir tane sağ omzunuza iğne yaparlar.

Kıyafetlerinizi verirler genelikle ya büyük olur yada küçük dert etmeyin diğer kişilerle değiştirirsiniz.

Her şey saati saatine yapılır yemek yenmesi, yatması, kalkması aklınıza gelecek her şey 🙂

Her yerde ufak notlar vardı “ışığı kapatmak için bas” ” tuvallete işin bitince sifonu çek” gibi şaşırmayın çok normal şeyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top

İlk Alışverişinize Özel %10

İndirim Kazanmak

İçin Hemen Kayıt Olun!

×