Create an Account
2019-09-06
Posted by

Askerlik yeri açıklanan kişiler askerde neler götüreceklerini ve neler yapacaklarını merak ediyor. Askere giderken hangi eşyalar yanına alınmalı ve vatani görevi yapmak için yolar çıkarken yanımızda neler götürülmeli ya da götürülmemeli gibi sorular merak ediliyor. Askere giderken pek çok kişi bu konuda farklı tavsiyelerde bulunabilir ancak ben bizzat kendi deneyimlerimi bu sayfada sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler de aklınıza takılan olursa bana yorum olarak sorabilirsiniz. Sorduğunuz soruları en kısa süre içinde cevaplamaya özen göstereceğime emin olabilirsiniz.

Tavsiyeler

Askere giderken öncelikle mutlaka yanınıza bir ipli ve boyuna asılabilen cüzdan almanızı tavsiye ederim. Çünkü bir takım eşyalarınızın kaybolmaması ve cüzdanınızın boşalmaması için bu tür önlemler her zaman faydalı olacaktır.

Diğer bir tavsiye olarak banyo malzemelerini mutlaka yanınızda bulundurun. Bunlara örnek olarak şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu gibi eşyaları mutlaka yanınıza almayı unutmayın. Yüz havlusu ve banyo havlusu ise girişte size verilecektir.

Eğer askerliğiniz uzun dönem ise mutlaka yanınıza kişisel bakım aletlerini alınız. Örneğin tırnak makası, cımbız gibi eşyalar uzun dönemler için gerekli olabilecektir.

Eğer gideceğiniz yer soğuk bir iklim ise mutlaka yanınıza krem almanız önerilmektedir. Dudaklarınızın çatlamaması ve çatlayan dudaklarınıza bakım yapmak için mutlaka bir krem ve benzeri şeyler götürün. Vücut kremleri dudak kremleri bu yüzden önemli olabilir.

Eğer soğuk bir iklimde ise ve kış mevsimine denk geliyorsa mutlaka içlik götürün.

Yanınıza kilit almayı unutmayın, valiz kilidi burada en önemli şeyler arasında yerini alabilir. Mutlaka bir kilit alın.

Traş yapmak için traş bıçağı almanızda fayda vardır. Bol bol traş bıçağı götürebilirsiniz.

Ve en çok talep edilen sorulardan birisi de yanınıza tuşlu ve kamerasız bir telefon götürün. Yanınızda götüreceğiniz telefon ile sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz. İyi bir saatiniz olursa pek çok şey için geç kalmazsınız. Bu telefon hem saat ihtiyacınızı görür hem de iletişiminizi sürekli kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top

İlk Alışverişinize Özel %10

İndirim Kazanmak

İçin Hemen Kayıt Olun!

×