Create an Account
2019-10-21
Posted by

Burberry desenli kumaşlar çok meşhur artık. Sanırım ekose desen oluyor, deniyor. Erkek ve bayan için ayrı renkler veya renk tonları oluyor ama aynı tonlarda kullanılıyor olabilir.. Ekose denince iskoç erkeklerin giydiği etekler akla gelmeden olmaz 

. Arap kardeşler gibi onlarda bayanlarla iyi empati yapıyorlar 

Yani giyip gezmek isterdim ama toplum baskısını da göz önüne almak lazım maalesef. Hayırlısı.. Bu arada pek çok ekose etek çeşidi varmış İngiltere’de ama bunların kimini sadece kraliyet ailesi kullanabiliyor diye bir yazı okumuştum.

Parfüm çok güzel başlıyor, ama bu parfümde, bozuluyor kokusu ilerleyen zamanlarda, genel olarak. Nasıl bir koku derseniz aromatik, biraz fresh/canlılık, güzel bir baharatımsı incelikli keskinimsilik, çok hoş başları. Böyle devam etse bırakılmayacak, sıkca kullanıma uğrayacak bir parfüm kimilerince. Bu haliyle bile sevenleri var, yani başlangıcından sonra sentetikleşmesine rağmen..

İlk başta, ya sentetik diyorlardı bu mu diyorsunuz, ama ileriki 15-20 dakikada sentetiklik hissedilmeye başlıyor. Bu süre hava sıcaklığına göre değişebilir, ben kimi klimalı ortamda yazın denedim kokuyu. Koku bence kışlık gibi duruyor. İlk başları 4 mevsime benziyor ama.

Sonra sentetiklik başlıyor dediğim gibi ve doğallık az da olsa ek olarak eşlik ediyor. 1-2 saat sonra doğallık biraz daha ön planda gene ama sentetiklik hatırı sayılır düzeyde var ve çok çok da rahatsız etmese de benim şu an tercihim olacak bir parfüm değil.. Yani kimi sentetik kokular daha rahatsız edici olabiliyor ama bu parfümde daha az rahatsız ediyor beni..

5.saatte koku azaldı ama var tende. kıyafette daha uzun olacaktır. Ömür performansı fena değil.. giderek erkeksi bir kokuya dönüştü, erkek terimsi koku, bu koku sentetikliğe vücudun verdiği tepkiden de olabilir..

Kimi şişelerinde altta LONDON yaıyor, sakın BURBERRY – LONDON FOR MEN ile karıştırmayın. Sadece üretildiği veya merkezi London’u kastediyor..

London for Men çok övülüyor kimi özellikleri. Alacağım parfümlerden. BURBERRY BRIT ile de tanıştım ve güzel koku , incemsi aromatik..

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top

İlk Alışverişinize Özel %10

İndirim Kazanmak

İçin Hemen Kayıt Olun!

×